Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /kip-new/templates/szablon/index.php on line 1
Wydarzenia miesiąca

Konferencja z okazji 25-lecia KIP

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej  konferencji z okazji 25-lecia Katowickiego Instytutu Psychoterapii. 

Link do strony znajduję się poniżej:

https://www.ja-ty-my.com

438086681 949157827218664 5070809859070646216 n

Zakończenie IV edycji kursu z Hipnozy Terapeutycznej

hipnoza

Niedawno zakończyła się czwarta edycja kursu z Hipnozy Terapeutycznej prowadzonej przez Mgr Jana Dybę

Były to niezwykle wartościowe spotkania, pełne głębokich doświadczeń i refleksji. Dziekujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i obecność.

Serdecznie zapraszamy na kolejną, piątą edycję kursu. 

Poniżej znajda Państwo więcej informacji o kursie:

Hipnoza Terapeutyczna

Witamy nowych terapeutów

Szanowni Państwo, 

W ostatnim czasie mieliśmy przyjemność powitać w naszym zespole dwie nowe terapeutki: 

WhatsApp Image 2024 05 27 at 10.56.23

Magdalena Zorychta

 
Z wykształcenia jest psychologiem, absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jest uczestnikiem kursu, organizowanego przez KatowickiInstytut Psychoterapii, przygotowującego do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty. Wiedzę z zakresu systemowej terapii rodzin zdobywała w ramach 2,5 - rocznego kursu, organizowanego przez Krakowską Fundację Rozwoju Psychoterapii im. Marii Orwid w Krakowie. Ukończyła kurs I stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, liczne szkolenia z zakresu interwencji kryzysowej i pomocy psychologicznej. W pracy terapeutycznej integruje różne modalności, najbardziej czerpiąc z nurtów systemowego i ericksonowskiego. Ponadto śledzi doniesienia badawcze z zakresu neuronauki i stara się wykorzystywać tę wiedzę w procesie wspierania zmian. Prowadzi indywidualną psychoterapię z osobami dorosłymi oraz terapię rodzin. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Jestczłonkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Pracuje z osobami dorosłymi zmagającymi się z różnego typu trudnościami emocjonalnymi, zaburzeniami lękowymi, problemami związanymi ze stresem oraz depresją. Udziela wsparcia i interwencji kryzysowej osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Ponadto zajmuje się wsparciem i terapią kobiet w okresie ciąży i po narodzinach dziecka. Swoje doświadczenie w tym obszarze zdobywała,dzięki wieloletniej współpracy z jedną z katowickich szkół rodzenia.

czaonikowa

Magdalena Rzeźniczek-Czapnik

socjolog, pedagog, arteterapeuta, psychoterapeuta w trakcie szkolenia do uzyskania certyfikatu PTP. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Doświadczenie terapeutyczne zbierała współpracując w ośrodkach pomocy, z dziećmi i dorosłymi zagrożonymi wykluczeniem społecznym. Odbyła staż w Samodzielnym Publicznym Zespole Lecznictwa Psychiatrycznego w Siemianowicach Śląskich. Współpracowała arteterapeutycznie między innymi z Fundacją „Iskierka”, Śląskim Stowarzyszeniem Ad Vitam Dignam oraz szkołami podstawowymi. W swojej praktyce wykorzystuje podejście integracyjne, wykorzystując techniki i metody pracy z wielu podejść. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Serdecznie Witamy!

Zakończenie pogłębionego warsztatu na poziomie średnio zaawansowanym z Terapii Koherencji

W niedziele 24.02 zakończył się ostatni z trzech dni Pogłebionego Warsztatu na poziomie średnio zaawansowanym z Terapii Koherencji, prowadzonym przez dr Michała Jasińskiego. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w warsztacie oraz prowadzącemu za jego przeprowadzenie. 

WhatsApp Image 2024 02 25 at 14.53.28

Terapia Koherencji - pogłębiony warsztat średnio zaawansowany.

Mamy Przyjemnosc poinformować Państwa, że już dziś 23-ego lutego, rozpoczeły sie pierwsze zajecia Pogłębionego Warsztatu średnio zaawansowanego z Terapii Koherencji, które prowadzi dr Michał Jasiński. 

472c7cd0 aa47 444c befe 78dc0910921c

 

23 Luty - Światowy Dzień Walki z Depresją

23 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją.

Depresja, będąca jedną z najpoważniejszych chorób na świecie, dotyka ludzi niezależnie od wieku, płci czy statusu społecznego. Jej objawy mogą znacząco utrudniać codzienne funkcjonowanie, a nieleczone przypadki mogą prowadzić do tragicznych konsekwencji, w tym samobójstw.

Celem Światowego Dnia Walki z Depresją jest zmniejszenie stygmatyzacji osób cierpiących na depresję, poprzez edukację społeczeństwa i promowanie zrozumienia, że jest to poważna choroba, a nie oznaka słabości. Zaleca się kompleksowe leczenie, obejmujące psychoterapię i farmakoterapię, jako najskuteczniejsze metody walki z depresją.

Depresja dotyka również dzieci i młodzież, u których objawy mogą różnić się od tych u dorosłych, często obejmując agresywne zachowania czy problemy z nauką. Ważne jest, by otoczenie osób cierpiących na depresję, w tym dzieci i młodzieży, zachęcało do kontaktu ze specjalistami i otaczało ich opieką równorzędną do tej, jakiej udziela się osobom z problemami zdrowia fizycznego.

Inicjatywy takie jak Światowy Dzień Walki z Depresją mają kluczowe znaczenie w zwiększaniu świadomości na temat depresji i sposobów jej leczenia, co może zachęcić więcej osób do szukania pomocy i zmniejszyć liczbę niewykrytych lub nieleczonych przypadków tej choroby.

dep

Trwa nabór na XIV edycję Akredytowanego Kursu Psychoterapii.

Szanowni Państwo,

Już w czerwcu 2024 rozpoczynamy kolejną, już XIV edycję Akredytowanego Kursu Psychoterapii.

Kurs przygotowuje do samodzielnego prowadzenia psychoterapii.

Kurs adresowany jest do osób posiadających tytuł zawodowy lekarza lub tytuł zawodowy magistra.

Pierwszym etapem naboru jest ocena kandydata na podstawie ankiety zgłoszeniowej. Osoby które pomyślnie przejdą pierwszy etap rekrutacji zostają zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną. 

Szczegóowe informacje na temat kursu oraz ankiety zgłoszeniowe znjadą Państwo w linku poniżej: 

Akredytowany Kurs Psychoterapii

Nabór Trwa.

Zapraszamy!

Zrzut ekranu 2023 12 21 172825

 

Wesołych Świąt!

W imieniu całego zespołu składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia! 

WhatsApp Image 2023 12 19 at 12.45.57

Wigilia KIP 2023

Jak co roku, spotkalismy się w gronie naszego zespołu aby wspólnie uczcić ten świąteczny czas.

Wigilii instytutu towarzyszyła mila i serdeczna atmosfera, pyszne jedzenie oraz rozmowy o tym, o czym nie mamy zwykle czasu rozmawiać gdy mijamy się na korytarzu w natłoku pracy.

Czas spędzony razem w takich okolicznościach jeszcze bardziej podkreśli fakt, jak ważne jest to grono jakie wspólnie tworzymy.

Podczas tego spotkania wigilijnego nie zabrakło również dzielenia się opłatkiem oraz upominków. 🎄⭐️

WhatsApp Image 2023 12 18 at 19.45.57

Zakończenie VI edycji Akredytowanego Kursu Psychoterapii

Z radością informujemy, że w sobotę 02.12 zakończyliśmy VI edycję Akredtowanego Kursu Psychoterapii. Był to czas intensywnej nauki, rozwoju i wymiany doświadczeń, który zakończyliśmy w iście uroczystym wydaniu. Przez ostatnie lata nasi kursanci wykazywali się niezwykłą determinacją, zdobywając cenne umiejętności  i wiedze. Ich zaangażowanie i postepy były dla nas wszystkich źródłem wielkiej inspiracji. 

Uroczystość zakończenia kursu była pełna radości i celebracji. W atmosferze wzajemnej wdzięczności i uznania, wręczyliśmy dyplomy, uświetniając ten moment szampanem i pysznym tortem. Nie zabrakło również wspólnego śpiewu i tańców. 

Chcielibyśmy podziękować każdemu kursantowi za wkład w życie naszego instytutu i życzyć im wszystkiego najlepszego w ich daleszej karierze, jestesmy przekonani, że będą wspaniale wykorzytywać zdobyta wiedze i umiejętności. 

Dziękujemy również wszystkim wykładowcą i pracownikom za ich nieoceniony wkład w skuces tego kursu. Wasza pasja, wiedza i zaangażowanie są fundamentem naszego sukcesu.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy powodzenia na nowej ścieżce kariery.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na kolejne edycje Akredytowanego Kursu Psychoterapii! 

W czerwcu 2024 rozpoczynamy XIV edycję.

WhatsApp Image 2023 12 02 at 18.49.24

WhatsApp Image 2023 12 02 at 08.55.42

WhatsApp Image 2023 12 02 at 18.04.37

WhatsApp Image 2023 12 02 at 18.04.39 1WhatsApp Image 2023 12 02 at 18.04.40

WhatsApp Image 2023 12 02 at 18.07.30WhatsApp Image 2023 12 02 at 13.19.51

WhatsApp Image 2023 12 02 at 16.33.22

Zakończenie dwudniowych warsztatów z dr Kathryn L. Rossi.

W piątek zakończyły się dwudniowe warsztaty prowadzone przez PhD Kathryn Rossi. Uczestnicy otrzymali dużą dawkę wiedzy, obserwowali demonstracje, ćwiczyli z zapałem.Jest co wspominać. Już od pierwszych godzin dostaliśmy wiele inspiracji do pracy psychoterapeutycznej.

Kathryn, będziemy czekać na kolejne warsztaty...

WhatsApp Image 2023 11 13 at 10.11.09

"Geniusz ciszy" czym jest? na czym polega? - odpowiada dr Kathryn L. Rossi

Geniusz ciszy w pracy terapeutycznej leży w jej zdolności do stworzenia przestrzeni, w której pacjenci mogą zanurzyć się w swoje wewnętrzne doświadczenia. Praca z ciszą w terapii jest potężnym narzędziem. Umożliwia głęboką introspekcję i sprzyja samouzdrawianiu.

Zapraszamy państwa do obejrzenia wypowiedzi dr Kathryn L. Rossi na temat "Geniusza Ciszy".

Czym jest hipnoza? - odpowiada dr Kathryn L. Rossi

Słowo hipnoza często budzi niepokój i wiele nieporozumień. Czym naprawdę jest hipnoza? Warto posłuchać doktor Kathryn Rossi. 

Zachęcamy Państwa do obejrzenia krótkiego wideo:

https://www.youtube.com/watch?v=W1Kn5bDo_cM

Spotkanie z wyjątkową Kathryn Rossi

Dzisiaj mamy przyjemność przedstawić Państwu Kathryn Rossi, którą bedziemy gościć w Katowicach w dniach 9 - 10.11.2023.

Czekaliśmy na nią 30 lat!!!

Dla tych z Państwa, którzy jeszcze nie mieli okazji zapoznać się z pracą Pani Kathryn Rossi zachęcamy do obejrzenia filmu pod poniższym linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=efVJvDpwveQ

plakat Rossi

Grupa terapeutyczna doZen

Terminy: czwartki, 18:00-19:30
Prowadzący: Justyna Marquardt, Robert Zawrzel

Akredytowany Kurs Psychoterapii - terminy

Aktualne terminy zjazdów:

VI Edycja:
Superiwzja cz.5
27-28.10.2023 mgr Maria Marquardt, dr Krzysztof Kotrys

VII Edycja:
Żałoba
6-7.10.2022 dr Maria Rogiewicz

VIII Edycja:
Psychoterapia Ericksonowska cz.2
Data: 6-7.10.2023 Katarzyna Marquardt; Jan Dyba

IX Edycja:
Psychoterapia systemowa cz.3
Data: 20-21.10.2023 dr Bogusława Piasecka 

X Edycja
Psychoterapia Psychodynamiczna 1.
Data: 6-7.10.2023 Mgr Magdalena Szyszko

XI Edycja:
Psychopatologia i Psychoterapia zaburzeń afektywnych i schizofrenii
Data: 13-14.10.2023 mgr Sabina Mucha 

XII Edycja:
Kontakt i kontrakt terapeutyczny 
Data: 27-28.10.2023 mgr Maja de Abgaro Zachariasiewicz

Superwizje

Grupa I
Prowadzące: Maria Marquardt, Janina Czapnik
Godziny: 10:00 - 13:00 (grupa zamknięta)
Terminy: =25.10., 29.11., 13.12.2023., 3.01., 7.02., 13.03., 3.04., 15.05., 5.06.2024
Koszt: 200 zł

Grupa II
Prowadzące: Maria Marquardt, Justyna Serafin-Wójkowska
Godziny: 14:00 - 17:00 (grupa zamknięta)

Terminy:
25.10., 29.11., 13.12.2023., 3.01., 7.02., 13.03., 3.04., 15.05., 5.06.2024

Koszt: 200 zł

Grupa III
Prowadzące: Maria Marquardt, Maja de Abgaro Zachariasiewicz 
Godziny: 10:00 - 13:00 (grupa zamknięta)

Terminy:
11.10., 22.11., 6.12.2023., 24.01., 21.02., 20.03., 17.04., 22.05., 12.06.2024
Koszt: 200 zł

Grupa IV
Prowadzący: Krzysztof Kotrys
Godziny: 15:30 - 19:00 (nabór uzupełniający)
Terminy: 
Koszt: 200 zł

Grupa V
Prowadzący: Magdalena Szyszko
Godziny: 9:30 - 12:30 (grupa zamknięta)
Terminy spotkań: 11.10, 15.11,06.12.2023 r., 17.01, 21.02, 13.03, 17.04, 15.05, 12.06.2024 r.
Koszt: 160 zł.  (obowiązuje kontrakt odpłat za nieobecność)

Grupa VI
Prowadzący: Magdalena Szyszko
Godziny: 9:30-12:30 (nabór uzupełniający)
Terminy:  23.10, 13.11,11.12.2023 r., 22.01, 26.02, 11.03, 22.04, 13.05, 10.06.2024 r.
Koszt: 160 zł

Grupa VII
Prowadzący: Małgorzata Kowalcze
Godziny: 15:00 - 18:00
Terminy:  18.10.2023 r.
Koszt: 200 zł 


<ankieta zgłoszeniowa>

Grupy terapeutyczne dla terapeutów

Grupa czwartkowa: prowadzący - Bożena Hartman-Momatiuk, Andrzej Jabłoński

Terminy spotkań: Nowe terminy wkrótce 

godz. 16:00 - 19:15

Grupa otwarta trwa nabór uzupełniający.

Koszt jednego spotkania (3 godz.) 210 zł

Grupa środowa: prowadząca - Magdalena Klasik (od września wszystkie spotkania odbywają się na żywo).

Terminy spotkań: Nowe terminy wkrótce 

godz: 9:00 - 12:00

Grupa otwarta trwa nabór uzupełniający.

Koszt jednego spotkania (3 godz.) 180 zł

Grupa wsparcia dla terapeutów

Regularnie odbywające się spotkania dają możliwość przedyskutowania znaków zapytania, jakie pojawiają się w trakcie pracy, znalezienia nowych rozwiązań, wzmocnienia i odnalezienia swojej twórczej energii.

Prowadząca:

Magdalena Szyszko

Termin: podamy wkrótce

Czas trwania: godzina 10:00 - 13:00

Koszt uczestnictwa w spotkaniu: 90 zł

Studium Psychoterapii Par

Termin: 20-21.10.2023

Godziny: Piątek: 10:00 - 18:00
                Sobota: 9:00 - 15:00

Zapraszamy na kolejne zajęcia ze Studium Psychoterapii Par!

Zajęcia "W labiryncie namiętności" poprowadzi Grzegorz Iniewicz

Zapraszamy!

czytaj więcej...