O Instytucie

male oinstytucie

Dziś

Psychoterapia jest jak most, który łączy stary brzeg problemu z nowym brzegiem rozwiązania. Na moście dokonują się potrzebne zmiany... Są mosty długie i monumentalne, są mosty krótkie i lekkie w konstrukcji... Czasem potrzebne są takie, czasem inne....

Psychoterapia jest jak szlak prowadzący na górski szczyt. Są szlaki krótkie ale strome, są szlaki o łagodniejszym nachyleniu ale za to dłuższe. Wędrowiec i jego przewodnik mają to na uwadze...

Każdy człowiek przeżywający osobiste trudności ma w sobie potencjał rozwiązania. Pomagamy go odkryć... Budujemy mosty, wytyczamy szlaki...

ZESPÓŁ KATOWICKIEGO INSTYTUTU PSYCHOTERAPII

tablo2021 kopia

zdjęcie przedstawia nasz zespół w 2022 r.

Obecnie Katowicki Instytut Psychoterapii może poszczycić się prężnie działającym zespołem szeroko wykwalifikowanych profesjonalistów. Instytut zajmuje już dwa piętra butynku przy ul. Franciszkańskiej 25 w Katowicach. W najbliższych latach mamy nadzieję na dalszy rozwój.

Regularnie odbywają się szkolenia i ruszają kolejne edycje Akredytowanego Kursu Psychoterapii. Podczas gdy uczestnicy IV edycji powoli przygotowują się już do egzaminu certyfikacyjnego, 2022 r ruszyła IX i X edycja oraz rozpoczął się nabór na XI edycję kursu, której początek zaplanowany jest na 2023 rok.

Regularnie odbywają się także zajęcia na Studium Psychoterapii Par. Kolejna edycja Studium rusza już we wrześniu 2023 roku.

Dodatkowo, trwają równolegle spotkania grup rozwojowych: grupy dla kobiet oraz grupy dla rodziców prowadzonych przez Justynę Serafin - Wójkowską. W ofercie mamy także spotkania osób poszukujących swojego wewnętrznego dziecka - prowadzone przez Maję de Abgaro - Zachariasiewicz. Również pary mają możliwość pracy nad związkiem podczas cyklu spotkań z Justyną Serafin – Wójkowską. Do wszystkich grup prowadzony jest nabór otwarty, a kolejne edycje regularnie ruszają co wiosnę.

Dla profesjonalistów prowadzone są równolegle dwie otwarte grupy terapeutyczne dla terapeutów, jedna prowadzona przez Magdalenę Klasik, druga przez Wiesławę Hartman – Momatiuk i Andrzeja Jabłońskiego.

Instytut prowadzi także współpracę  z poradnią psychologiczno - pedagogiczną, która będzie udzielała naszym klientom: rodzicom, dzieciom i młodzieży pomocy psychologiczno - pedagogicznej.

Regularnie odbywają się superwizje grupowe, prowadzone przez Marię Marquardt, Janinę Czapnik, Bożenę Hartman, Krzysztofa Kotrysa, Magdalenę Szyszko i Małgorzatę Kowacze oraz grupa wsparcia dla terapeutów prowadzone przez Magdalenę Szyszko. W ofercie Instytutu znajduje się także superwizja indywidualna, psychoterapia indywidualna, par i rodzin i ogólna, coaching indywidualny i biznesowy oraz logopedia i pedagogika.