Trwa nabór na XIV edycję Akredytowanego Kursu Psychoterapii.

Szanowni Państwo,

Już w czerwcu 2024 rozpoczynamy kolejną, już XIV edycję Akredytowanego Kursu Psychoterapii.

Kurs przygotowuje do samodzielnego prowadzenia psychoterapii.

Kurs adresowany jest do osób posiadających tytuł zawodowy lekarza lub tytuł zawodowy magistra.

Pierwszym etapem naboru jest ocena kandydata na podstawie ankiety zgłoszeniowej. Osoby które pomyślnie przejdą pierwszy etap rekrutacji zostają zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną. 

Szczegóowe informacje na temat kursu oraz ankiety zgłoszeniowe znjadą Państwo w linku poniżej: 

Akredytowany Kurs Psychoterapii

Nabór Trwa.

Zapraszamy!

Zrzut ekranu 2023 12 21 172825

Wesołych Świąt!

W imieniu całego zespołu składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia! 

 

WhatsApp Image 2023 12 19 at 12.45.57

Gratulujemy!

Serdecznie gratulujemy naszej terapeutce - Soni Bednarczyk-Buszko zdanego egzaminu, dzięki któremu stała się specjalistką w Psychoterapii Dzieci i Młodzieży!

WhatsApp Image 2023 12 18 at 19.57.36

Wigilia KIP 2023

Jak co roku, spotkalismy się w gronie naszego zespołu aby wspólnie uczcić ten świąteczny czas.

Wigilii instytutu towarzyszyła mila i serdeczna atmosfera, pyszne jedzenie oraz rozmowy o tym, o czym nie mamy zwykle czasu rozmawiać gdy mijamy się na korytarzu w natłoku pracy.

Czas spędzony razem w takich okolicznościach jeszcze bardziej podkreśli fakt, jak ważne jest to grono jakie wspólnie tworzymy.

Podczas tego spotkania wigilijnego nie zabrakło również dzielenia się opłatkiem oraz upominków. 🎄⭐️

WhatsApp Image 2023 12 18 at 19.45.57

Zakończenie VI edycji Akredytowanego Kursu Psychoterapii

Z radością informujemy, że w sobotę 02.12 zakończyliśmy VI edycję Akredtowanego Kursu Psychoterapii. Był to czas intensywnej nauki, rozwoju i wymiany doświadczeń, który zakończyliśmy w iście uroczystym wydaniu. Przez ostatnie lata nasi kursanci wykazywali się niezwykłą determinacją, zdobywając cenne umiejętności  i wiedze. Ich zaangażowanie i postepy były dla nas wszystkich źródłem wielkiej inspiracji. 

Uroczystość zakończenia kursu była pełna radości i celebracji. W atmosferze wzajemnej wdzięczności i uznania, wręczyliśmy dyplomy, uświetniając ten moment szampanem i pysznym tortem. Nie zabrakło również wspólnego śpiewu i tańców. 

Chcielibyśmy podziękować każdemu kursantowi za wkład w życie naszego instytutu i życzyć im wszystkiego najlepszego w ich daleszej karierze, jestesmy przekonani, że będą wspaniale wykorzytywać zdobyta wiedze i umiejętności. 

Dziękujemy również wszystkim wykładowcą i pracownikom za ich nieoceniony wkład w skuces tego kursu. Wasza pasja, wiedza i zaangażowanie są fundamentem naszego sukcesu.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy powodzenia na nowej ścieżce kariery.

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na kolejne edycje Akredytowanego Kursu Psychoterapii! 

W czerwcu 2024 rozpoczynamy XIV edycję.

WhatsApp Image 2023 12 02 at 18.49.24

WhatsApp Image 2023 12 02 at 08.55.42

WhatsApp Image 2023 12 02 at 18.04.37

WhatsApp Image 2023 12 02 at 18.04.39 1WhatsApp Image 2023 12 02 at 18.04.40

WhatsApp Image 2023 12 02 at 18.07.30WhatsApp Image 2023 12 02 at 13.19.51

WhatsApp Image 2023 12 02 at 16.33.22

 

Witamy Panią Katarzynę Szube!

WhatsApp Image 2023 11 22 at 16.09.02

Z przyjemnością witamy nowego członka zespołu!

Pani Katarzyna jest terapeutką w trakcie całościowego szkolenia psychoterapii w Katowickim Instytucie Psychoterapii, akredytowanego przez Sekcję Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, a także całościowego szkolenia w dziedzinie hipnozy terapeutycznej prowadzonego w kooperacji z Małopolskim Instytutem Genomiki Psychospołecznej i Badań nad Świadomością. Jest absolwentką studiów podyplomowych Wydziału Psychologii SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego w Katowicach o kierunku Pomoc psychologiczna i interwencje systemowe w rodzinie.Jest członkiem zespołu terapeutycznego Ośrodka Leczenia Uzależnień dla Młodzieży „Dom Nadziei” w Gliwicach, gdzie praktykuje terapię rodzinną i indywidualną również w ramach tamtejszej poradni zdrowia psychicznego.Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w cyklicznych szkoleniach, konferencjach oraz pogłębionych warsztatach terapii koherencji i hipnozy terapeutycznej.Pracuje w nurcie integracyjnym, korzystając m.in. z podejść strategicznych -  ericksonowskego, systemowego oraz terapii koherencji i rekonsolidacji pamięci emocjonalnej.

Czym jest "Geniusz ciszy" - odpowiada dr Kathryn L. Rossi

Geniusz ciszy w pracy terapeutycznej leży w jej zdolności do stworzenia przestrzeni, w której pacjenci mogą zanurzyć się w swoje wewnętrzne doświadczenia. Praca z ciszą w terapii jest potężnym narzędziem. Umożliwia głęboką introspekcję i sprzyja samouzdrawianiu.

Zapraszamy państwa do obejrzenia wypowiedzi dr Kathryn L. Rossi na temat "Geniusza Ciszy".

Dr Kathryn Rossi odpowiada - Czym jest hipnoza?

Słowo hipnoza często budzi niepokój i wiele nieporozumień. Czym naprawdę jest hipnoza? Warto posłuchać doktor Kathryn Rossi. 

Zachęcamy Państwa do obejrzenia krótkiego wideo:

https://www.youtube.com/watch?v=W1Kn5bDo_cM

Wydarzenie roku z gościem specjalnym - Kathryn Rossi

Dzisiaj mamy przyjemność przedstawić Państwu Kathryn Rossi, którą bedziemy gościć w Katowicach w dniach 9 - 10.11.2023. 

Czekaliśmy na nią 30 lat!!!

Dla tych z Państwa, którzy jeszcze nie mieli okazji zapoznać się z pracą Pani Kathryn Rossi zachęcamy do obejrzenia filmu pod poniższym linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=efVJvDpwveQ

plakat Rossi

Wyjątkowe szkolenie z Hipnozy Terapeutycznej z Kathryn Rossi

3_loga.png

Katowicki Instytut Psychoterapii przy współpracy z Małopolskim Instytutem Genomiki Psychospołecznej i Badań nad Świadomością oraz  Polskim Stowarzyszeniem Rozwoju Psychoterapii  zapraszają szkolenie:

Termin: 9-10.11.2023 Katowice 

Hipnoza terapeutyczna - A Body-Mind Experience

Zastanawiałeś się kiedyś czym jest umysł?... Czym jest ciało?... Kim jestem?... i jak mogę stać się kompletną osobą? Doświadczyłeś traumy, żałoby czy trudnych emocji? W ramach niniejszego warsztatu zgłębimy te kwestie umożliwiając ośmiu wymiarom, które czynią nas ludźmi na połączenie tego z chronobiologią 4-stopniowego kreatywnego cyklu trwałej zmiany. Zgłębimy kluczowe wymiary hipnozy terapeutycznej w ujęciu Kathryn Rossi, Ernesta Rossiego i Miltona Ericksona. Częścią warsztatu będą również subtelne ćwiczenia Story Yoga (Jogi Opowieści), które pomogą w stworzeniu nowych wymiarów doświadczenia ciała-umysłu.

Na tym warsztacie dowiesz się między innymi:

  • Jak rozszerzyć własne doświadczenie umysłu tak by objęło aspekty świadome, podświadome i nieświadome w celu uleczenia traumy, żałoby i trudnych emocji.
  • Czy jesteś swoim ciałem czy twoje ciało jest tu po to by dostarczać ci informacji, których potrzebujesz do pozytywnej zmiany?
  • Chciałbyś odkryć czystą, kochającą świadomość siebie?
  • Czy trauma, żałoba i trudne emocje mogą być przejściowe?
  • Jak leczyć traumę, żałobę i trudne emocje przy pomocy kluczowych wymiarów hipnozy terapeutycznej.
  • Jak rozpoznawać i wykorzystywać ludzki wymiar fizyczności, zachowania, emocji, kultury, relacji społecznych, myśli, filozofii i duchowości by stworzyć bogaty i unikalny fundament dla trwałej zmiany.

Prowadząca:

 jpg KR.jpg

Kathryn Rossi, PhD jest redaktorem i współautorem 24 książek z dziedziny psychoterapii, włączając 16 tomów Prac zebranych Miltona H. Ericksona razem z Ernestem Rossim i Roxanną Erickson-Klein. Jest autorką ~80 artykułów naukowych na temat psychospołecznej genomiki, hipnozy terapeutycznej, żałoby i jogi. Jest międzynarodowym nauczycielem innowacyjnej psychoterapii. Po więcej informacji wejdź na: www.KathrynRossi.com

 

 

Link do ankiety zgłoszeniowej: Tutaj.