Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /kip-new/templates/szablon/index.php on line 1
Jutro

O Instytucie

male oinstytucie

Jutro

Widzimy dużo korzyści dla naszych klientów wynikające ze stosowania zintegrowanego modelu pracy. Przyświeca nam myśl Maslowa: „kiedy masz w ręku tylko młotek, cały świat wygląda jak gwoździe”, dlatego też nadal będziemy poszukiwać nowych trendów w psychoterapii, aby ich zastosowanie przynosiło ulgę naszym klientom i pomagało im rozwijać skrzydła.

Nasza oferta stale się rozwija, a nasz zespół poszerza się o nowych, kompetentnych profesjonalistów.

Nasz Akredytowany Kurs Psychoterapii cieszy się  uznaniem i coraz większa ilość osób stara się o miejsce w grupie przyjętych osób . Podczas rekrutacji na X edycję kursu liczba kandydatów w przeliczeniu na jedno miejsce wynosiła aż 6-ciu chętnych. Nasz Akredytowany Kurs Psychoterapii przygotowuje uczestników do samodzielnego i kompetentnego prowadzenia psychoterapii indywidualnej , rodzinnej i grupowej. Kurs rozszerza umiejętności psychoterapeutyczne o inne podejścia, takie jak psychodynamiczne, pozawczo-behawioralne oraz integracyjne.

Początek XII edycji planujemy na maj roku 2023. Zapraszamy do wypełniania i wysyłania ankiet zgłoszeniowych.

W dalszym ciągu intensywnie pracujemy nad zorganizowaniem całościowych szkoleń pamiętając o tych, którzy posiadają bogate umiejętności lecz chcieli by się rozwijać w innych obszarach.

Zapraszamy na trzecią edycję autorskiego programu z Psychoterapii Problemów Seksualnych prowadzonego przez Doktora n. med. Sławomira Jakimę. Szkolenie obejmuje trzy dwudniowe warsztaty. Szkolenie startuje 29-30.09.23 r.

Bardzo miło nam zaprosić Państwa na szkolenie z Terapii Koherencji, które od dawna cieszy się dużym zainteresowaniem. Będzie to już V edycja poziomu podstawowego i III edycja poziomu zaawansowanego.

Pierwsza część szkolenia to poziom podstawowy. Szkolenie zaplanowane jest na 20-21.01.2023. 

Koszt udziału w szkoleniu to  550 zł.

Na drugą część szkolenia na poziomie zaawansowanym zapraszamy osoby, które uczestniczyły w warsztacie na poziomie podstawowym Terapii Koherencji. Szkolenie zaplanowane jest na 17-18.02.2023. Koszt udziału w szkoleniu to 550 zł.

Jednocześnie zaczęliśmy rozwijać w Katowickim Instytucie Psychoterapii nowy dział. 

Powstało Centrum Psychoterapii Pozytywnej, które proponuje zarówno szkolenia na etapie podstawowym a w niedalekiej przyszłości planujemy organizację szkolenia na etapie zaawansowanym.

II edycja szkolenia startuje już we wrześniu tego roku! W ramach kursu odbywa się 5 zjazdów: 4 moduły teoretyczne, 1 moduł Self oraz egzamin końcowy. Terminy II edycji : 02-04.09.2022, 02-04.12.2022, 10-11.03.2023, 26-28.05.2023 i 22-24.09.2023. Więcej informacji pod linkiem http://www.k-i-p.pl/cpp

Nasze Centrum Psychoterapii Pozytywnej aktywnie uczestniczy w pomocy ofiarom wojny na Ukrainie angażując aktywnie i współtworząc międzynarodowy projekt -  WAPP Suport Project, w ramach którego udało się nam:

  • Wspomóc proces zatrudnienia ukraińskich terapeutów na polskim rynku pracy.
  • Prowadzić grupy wsparcia dla ukraińskich terapeutów.
  • Prowadzić tłumaczenia superwizji dla Fundacji Prodeste.
  • Prowadzić tłumaczenia seminariów, wykładów i warsztatów z obszaru pracy z traumą w ramach Projektu PPT in Action, WAPP Suport Project oraz Body and Mind Institute (USA).
  • Nawiązaliśmy partnerską  współpracę z Ukraińskim Centrum Psychoterepii Pozytywnej www.positum.org.ua
    I ekspertami w zakresie psychosomatyki.
  • Współorganizujemy międzynarodową konferencję, która odbędzie się w Lesznie w dn. 21-26.08.2022 (będzie również w formie również on line) „In serch of truth and humanity in the age of war” 
  • https://survey.zohopublic.eu/zs/N5Bjf5

We wrześniu 2023 r  wystartuje także kolejna Jubileuszowa X edycja Studium Psychoterapii Par, która cieszy się dużym zainteresowaniem uczestników.

Ze względu na duże zainteresowanie pogłębienia technik Hipnozy oraz sposobu integrowania wiedzy zdobywanej podczas Akredytowanego Kursu Psychoterapii zapraszamy na warsztaty dotyczące integracyjnego modelu pracy terapeutycznej rozszerzonej o elementy hipnozy. Warsztaty z Hipnozy będą składać się z trzech części:

I część - Katarzyna Marquardt – praca z pacjentem z objawami psychosomatycznymi w ujęciu integracyjnym. 

II część - Maja de Abgaro Zachariasiewicz - Kliniczne zastosowanie hipnozy w pracy z zaburzeniami lękowymi i depresją. 

III część - Jan Dyba – pogłębiona praca w hipnozie. 

Szkolenie zaplanowane jest na 28-29.10.2022, 27-28.01.2023 oraz 24-25.03.2023 

Koszt całościowy szkolenia to 1590 zł

 Zapraszamy!