Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /kip-new/templates/szablon/index.php on line 1
Termometr lękowy II

Termometr lękowy II

person holding thermometer 3873175

Część I znajdziecie tutaj.

Zapraszam do naszego przewodnika. Popatrz na niego jak na sowicie zastawiony stół. Rozejrzyj się,
spróbuj i wybierz swój sposób na …. współpracę ze swoim strachem. Każda emocja pojawia się, aby
do czegoś Cię zaprosić.

Strach/lęk jest biologiczną reakcją informującą Cię o zagrożeniu. NAZWIJ GO I ZAAKCEPTUJ. Nie krytykuj się za to, że się boisz. Wejdź w to doświadczenie i sprawdź do czego Cię ZAPRASZA.

ASCEZA INFORMACJI
Potrzeba informacji jest naturalna. Jednak częste (kilka razy dziennie) sprawdzanie wiadomości, portali internetowych nie redukuje niepokoju, przeciwnie naraża nas na PERMAMENTY STRES i może prowadzić do ciągłego lęku i napięcia.

ZMIERZ swój lęk na skali od 1-10 przez i po czytaniem informacji o pandemii. Szukaj tego co Ci służy, co obniża Twoje napięcie.

RÓWNOWAGA INFORMACJI
W sytuacji zagrożenia nasza uwaga ma tendencję do skupiania się na negatywnych informacjach. Spróbuj więc poza ascezą szukać neutralnych i POZYTYWNYCH INFORMACJI.

 

PAMIĘTAJ
Jeśli objawy niepokoju są silne, trwają przez dłuższy czas, wpływają na większość sfer Twojego życia należy skonsultować się z terapeuta i/lub lekarzem i rozważyć wsparcie psychologiczne i/lub farmakologiczne.